© - Ferdi Tayfur'un Resmi Hayran Sitesi - ©
Ferdi Tayfur Hayran Sitesine
Lütfen Üye Olun
Ferdi Tayfur Hayran Sitesine
Lütfen Üye Olun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferdi Tayfur'un Resmi Hayran Sitesi

Ana sayfaAnasayfaEtkinlikleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saz Ustası, Ferdi Tayfur'a 41 Yıldır Kırgın

YazarMesaj
ByDaMaR
Site Krucusu
Site Krucusu
ByDaMaR

Saz Ustası, Ferdi Tayfur'a 41 Yıldır Kırgın  Empty
MesajKonu: Saz Ustası, Ferdi Tayfur'a 41 Yıldır Kırgın    Saz Ustası, Ferdi Tayfur'a 41 Yıldır Kırgın  I_icon_minitime2/9/2011, 18:16

Adana'da, yıllardır saz ve bağlama ustalığı yapan 70 yaşındaki Mehmet Kaçar, Ferdi Tayfur'un şöhret basamaklarına çıkmasında kendisine yaptığı bağlamanın da etkisi olduğunu iddia ederek "41 yıldır beni arayıp teşekkür etmedi, oysa provalarını bile burada

Saz Ustası, Ferdi Tayfur'a 41 Yıldır Kırgın  C8c4f7d9

Adana'da, yıllardır saz ve bağlama ustalığı yapan 70 yaşındaki Mehmet Kaçar, Ferdi Tayfur'un şöhret basamaklarına çıkmasında kendisine yaptığı bağlamanın da etkisi olduğunu iddia ederek "41 yıldır beni arayıp teşekkür etmedi, oysa provalarını bile burada yapardı" dedi.
Adana'da kendi yeri olan Koşar Saz Evi'nde 51 yıldır saz ve bağlama yapıp satan Mehmet Kaçar, Ferdi Tayfur'a 4 adet, Vahdet Vural'a da 1 adet bağlama yaptığını iddia etti. Ferdi Tayfur'un şöhret olmadan önce kendisinin yanına gelip ona yaptığı bağlamayla provalarını icra ettiğini iddia eden Mehmet Kaçar, şöyle konuştu: "Kendisi yanıma gelip sürekli bağlamayla prova yapardı. Yad Eller, Kır Çiçekleri ve Akşam Güneşi adlı parçalarının provalarını burada yapardı. Ben de bir ara kendisine şarkılarını burada
söyleyerek kendini harcamamasını; gerekirse bedava söylemesini ama bunu halka dönük söylemesi gerektiğini belirttim. Kendisi de daha sonra Murat marka arabasını satarak eline geçen parayla Adana'daki bir plak şirketinde şarkı söylemeye başladı."
Ferdi Tayfur'u şöhret olduktan sonra birkaç defa televizyon programlarında gördüğünü ve o an canlı yayına bağlanabilmek için telefona sarıldığını söyleyen Mehmet Kaçar, şunları söyledi: "Hatların yoğunluğundan dolayı bir türlü canlı yayına bağlanamadım. Eğer canlı yayına bağlanabilseydim, kendisine kırgın olduğumu söyleyecektim ama olmadı."
Yaşadığı sürece hâla bir teşekkür telefonunun geç olmadığını söyleyen Mehmet Kaçar, sözlerini şöyle tamamladı: "Ben ölene kadar buradayım. Ferdi Tayfur'u çok severim. Kendisi arasa da aramasa da ona düşmanlığım yok, sadece beni yıllardır bir kez olsun arayıp teşekkür etmediği için ona kırgınım."
http://www.ferditayfur.yetkinforum.com
ByDaMaR
Site Krucusu
Site Krucusu
ByDaMaR

Saz Ustası, Ferdi Tayfur'a 41 Yıldır Kırgın  Empty
MesajKonu: Geri: Saz Ustası, Ferdi Tayfur'a 41 Yıldır Kırgın    Saz Ustası, Ferdi Tayfur'a 41 Yıldır Kırgın  I_icon_minitime2/9/2011, 18:47

.
http://www.ferditayfur.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 36 yıldır yolumu gözlüyordu
» | Ferdi Tayfur
» ferdi tayfur.
» Ferdi Tayfur'la çay molası...
» Ferdi Tayfur Viyana'da