© - Ferdi Tayfur'un Resmi Hayran Sitesi - ©
Ferdi Tayfur Hayran Sitesine
Lütfen Üye Olun
Ferdi Tayfur Hayran Sitesine
Lütfen Üye Olun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferdi Tayfur'un Resmi Hayran Sitesi

Ana sayfaAnasayfaEtkinlikleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Arabeskin 4 Temel Taşından Biri Gitti

YazarMesaj
ByDaMaR
Site Krucusu
Site Krucusu
ByDaMaR

Arabeskin 4 Temel Taşından Biri Gitti Empty
MesajKonu: Arabeskin 4 Temel Taşından Biri Gitti   Arabeskin 4 Temel Taşından Biri Gitti I_icon_minitime3/8/2013, 21:53

Arabeskin 4 Temel Taşından Biri Gitti Arabeskin-4-temel-tasindan-biri-gitti-4395049_3444_o
Arabesk müziğin sevilen sesi Hakkı Bulut; Şirin Sever'in a Haber'de sunduğu 'Jurnal' programına konuk oldu. Bulut, önceki gün yaşamını yitiren Müslüm Gürses hakkında şunları söyledi:

40 yıllık tanışıklığımız vardı Müslüm Gürses'le. Hakkı Bulut, Ferdi Tayfur ve Orhan Gencebay ile birlikte arabeskin dört temel taşı vardı; birini kaybettik. İleride bize de bir şey olsa, yine aynı ilgi olur. Gürses, çok önemli ve kıymetli bir insandı. Sesiyle insanların duygularına hitap etmeyi başardı.

BİZ MÜZİĞİ YUKARI TAŞIDIK

Ne okursak okuyalım, bize 'Arabeskçi' dediler. Arabesk müzik yaptığı halde utanıp da "Serbest müzik yaptım" diyenler var. Biz bu müziğe sahip çıkıp yukarılara taşıdık.

Ben 59 albüm yaptım; tüm şarkılarım bana ait. Müslüm Gürses ise beste yapmazdı. Başkalarının şarkılarını o kadar güzel okudu ki; tüm şarkılar onunla özdeşleşti. Son yıllarda pop şarkıları kendi üslubuyla seslendirmesi, hayran kitlesini genişletti.

O pop şarkıları söylemeseydi de, cenaze töreni yine böyle ihtişamlı olurdu ve aynı yoğun ilgiyle defnedilirdi. Halk onu esas kendi şarkılarıyla sevdi ve farklı yere koydu.
http://www.ferditayfur.yetkinforum.com

Arabeskin 4 Temel Taşından Biri Gitti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» arabeskın babası
» Arabeskin Babaları Neşet Ertaş'ı anlattı!
» Ferdi Tayfur: Başbakan Erdoğan tatlı biri