© - Ferdi Tayfur'un Resmi Hayran Sitesi - ©
Ferdi Tayfur Hayran Sitesine
Lütfen Üye Olun
Ferdi Tayfur Hayran Sitesine
Lütfen Üye Olun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferdi Tayfur'un Resmi Hayran Sitesi

Ana sayfaAnasayfaEtkinlikleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Perküsyon Sanatçısı İdiç'e Devlet Eli Uzandı

YazarMesaj
ByDaMaR
Site Krucusu
Site Krucusu
ByDaMaR

Perküsyon Sanatçısı İdiç'e Devlet Eli Uzandı Empty
MesajKonu: Perküsyon Sanatçısı İdiç'e Devlet Eli Uzandı   Perküsyon Sanatçısı İdiç'e Devlet Eli Uzandı I_icon_minitime2/20/2013, 23:30

Mersin'de bir dönem ünlü şarkıcılarla birlikte sahneye çıkan perküsyon sanatçı 61 yaşındaki Mehmet İdiç'e devlet el uzattı.

Perküsyon Sanatçısı İdiç'e Devlet Eli Uzandı Perkusyon-sanatcisi-idic-e-devlet-eli-uzandi-4328673_o
Mersin'de bir dönem ünlü şarkıcılarla birlikte sahneye çıkan perküsyon sanatçı 61 yaşındaki Mehmet İdiç'e devlet el uzattı. Sol ayağı diz altından kesilen İdiç, tedavisinin ardından özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezine yerleştirildi.

İbrahim Tatlıses, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur ve Kibariye ile birlikte aynı sahnede yıllarca perküsyon çalan Mehmet İdiç, vücudunun sol tarafı felçli olan kardeşi Ahmet İdiç'le ilgilenmek için 15 yıl önce mesleği bırakmak zorunda kaldı. Kardeşi gibi hiç evlenmeyen ve geçinmek için inşaatlarda bekçilik yapan Mehmet İdiç'in sağ bacağındaki yara kangrene dönüştü. Kaldırıldığı hastanede sağ bacağı diz altından kesilen Mehmet İdiç, taburcu olduktan sonra felçli kardeşiyle birlikte merkez Akdeniz İlçesi Bahçe Mahallesi'nde terk edilmiş bir evde sefalet içinde yaşamaya başladı. Farelerin cirit attığı, elektriği, suyu olmayan, yağmur yağdığında ise damlayan evde sağlıksız koşullarda yaşam mücadelesi veren Mehmet İdiç'in, içler acısı durumuyla ilgili basında çıkan haberler Akdeniz Kaymakamlığı'nı harekete geçirdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de çalışma başlatırken, Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri ve sağlık görevlileri eve gelerek İdiç'i alıp Mersin Devlet Hastanesi'nden sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolü sırasında kangrenin sol ayağını sıçradığı belirlendi. Ameliyata alınan İdiç'in sol ayağı da diz altında kesildi.

Tedavisinin ardından İdiç, özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezine yerleştirildi.

Merkezde görevlilerin yardımı ve kullandığı tekerlekli sandalye ile bütün ihtiyaçlarını giderek Mehmet İdiç, kendisine yardım eli uzatan herkese teşekkür ederek, "Allah kimseyi düşürmesin. Çok kötü durumdaydım. O terk edilmiş evde ölümü beklerken, bir anda hayatım değişti. Şimdi çok iyiyim. Başımı sokacak bir yer buldum, sıcak yemek yeme imkanım oldu. Bir taraftan tedavimde sürüyor. Allah devletimize zeval vermesin" dedi.

Bu arada, Mehmet İdiç vücudunun sol tarafı felçli olan kardeşi Ahmet İdiç'in de bir bakımevine yerleştirilmek istendi ancak tüm ısrara karşın İdiç bu teklifi kabul etmeyerek terk edilmiş evde yaşamaya devam ediyo
http://www.ferditayfur.yetkinforum.com

Perküsyon Sanatçısı İdiç'e Devlet Eli Uzandı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Perküsyon Sanatçısının Dramı
» Devlet Bahçeli ''Biz Ferdiciyiz''
» Perküsyon Grubundan Düzce Üniversitesinde Konser
» MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Ferdi Tayfur klibi' sosyal medyayı salladı.